top of page

ترامپ می‌گوید دوره مماشات با ایران تمام شده است

Source: CNN

وبسایت خبری- تحلیلی فرانت پیج در سرمقاله خود می‌نویسد پیام ترامپ به حکومت ایران این است که دوران مماشات با آنها تمام شده است.

فرانت پیج می‌نویسد: «ایرانی‌ها اکنون آن هشداری را دریافت کرده‌اند که سال‌ها در پی گرفتن آن بوده‌اند. حسن روحانی در سخنرانی آخر هفته خود گفته بود که ‘جنگ با ایران مادر جنگ‌ها خواهد بود’ و  آمریکا نباید با دم شیر بازی کند. ترامپ با توئیت خود در پاسخ به روحانی نشان داده است که او وقعی به این تهدیدات ایران نمی‌گذارد.

پیام مشخص ترامپ این است که شما تهدیدات خودتان را بر علیه آمریکا متوقف کنید وگرنه در انتظار عواقب آن باشید. درحقیقت ترامپ به ایرانی‌ها می‌گوید دوران مماشات دولت اوباما با شما تمام شده است و حکومت جدید آمریکا اهل تحمل دروغ و تهدید و دودوزه‌بازی شما نیست.

مماشات دولت اوباما با حکومت تهران حتی تا این اندازه بود که او از قول رهبر جمهوری اسلامی نقل‌قول می‌آورد که خامنه‌ای به ما می‌گوید فتوایی صادر کرده است که علیه ادامه فعالیت‌های تولید بمب هسته‌ای است درحالی که او به رژیمی اعتماد می‌کرد که ایدئولوژی مذهبی سلطه‌گرانه آن به هیچ‌چیز جز قدرت و ثروت‌اندوزی در کشورش فکر نمی‌کند.

اوباما نقل‌قول از کسی می‌آورد که روز یکشنبه مایک پمپیو وزیر خارجه آمریکا ثروت دزدیده‌شده از دارایی‌های ملتش را ۹۵ میلیارد دلار معرفی کرد که بخشی از آن برای فعالیت‌های سپاه پاسداران خرج می‌شود.

اوباما و کِری وزیر خارجه او تلاش کردند تا ما را گول بزنند که گویا روحانی و وزیر خارجه او ظریف میانه‌روهای رژیم ایران هستند که می‌توانند به رفتار خرابکارانه رژیم خاتمه بدهند. آنها هیچ نشانه‌ای از این صفت ندارند. آمریکا نیازی به جنگ با ایران ندارد. اوضاع داخلی کشور و فشارهای بین‌المللی و تحریم‌ها و شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها این کار را انجام خواهند داد.

حکومت ایران باید بفهمد که در صورت دست زدن به حماقت و آغاز جنگ با آمریکا، واکنش ایالات متحده کاملاً بر خلاف مماشات‌جویی و سازش دولت اوباما خواهد بود».

منبع: پیک ایران


Recent News

bottom of page